Zahraniční výzkumná centra nabízejí mladým vědcům mezinárodní stáže

06.04.2012
V prostorách Rektorátu Vysokého učení technického v Brně se 27. března 2012 uskutečnil informační den k akcím Marie Curie („Marie Curie Road Show 2012“) pro zájemce o vědecko-výzkumné pobyty se zaměřením na získání stálé pozice v oboru a na profesní růst ve výzkumu.
 
Českou účast na „Marie Curie Road Show 2012“ zprostředkovala Česká styčná kancelář pro výzkum a vývoj v Bruselu (CZELO). Akce se uskutečnila za podpory Technologického centra AV ČR (TC).

Účelem akcí „Marie Curie Road Show 2012“ je představit vědecká centra v sedmi zapojených zemích (Německo, Francie, Česká republika, Itálie, Turecko, Rumunsko a Polsko) a informovat o aktuálních možnostech získání grantu Marie Curie. Informačního dne v Brně se zúčastnili také ti, kteří již grant Marie Curie v minulosti získali.

„Naším konkrétním cílem akce v Brně bylo podpořit účast českých vědců v programu Lidé a přilákat do země vynikající zahraniční vědce. Pro financování svého vědecko-výzkumného pobytu mohou využít grantů Marie Curie“, poznamenává k akci v Brně Petra Perutková, národní kontakt pro akce Marie Curie z TC, která je na stáži v kanceláři CZELO v Bruselu.

Dvou předchozích kol v Berlíně a Paříži se zúčastnilo téměř 150 výzkumných pracovníků různých národností, na současné brněnské akci byla účast na 100 zájemců více než 15 národností. Dalšími městy, kde se vědecká centra během následujících měsíců představí, jsou Řím, Ankara, Bukurešť a Varšava.

Více o specifickém programu Lidé najdete na stránce k 7.RP zde

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz