Workshop „Use the Best from the U.S.“ se zaměřil na česko-americkou spolupráci

12.06.2012
Debatovalo se o inovacích, výzkumu a technologiiích.
 
Workshop Use the Best from the U.S.
 

Česko-americká spolupráce a inovace byly hlavními tématy workshopu „Use the best from the U.S.“, který ve středu uspořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Akce realizované díky Operačnímu programu Podnikání a inovace, na které nechyběla ani Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest, se zúčastnilo na šedesát představitelů významných českých i amerických institucí. O své zkušenosti s působením na druhé straně Atlantiku se podělily také české firmy a zástupci amerických společností působících v České republice.

„Díky vzájemné spolupráci můžeme lépe uplatnit inovační strategie obou zemí. Naším společným cílem je podpora dlouhodobého ekonomického růstu, který se může naplnit pouze při efektivním využití poznatků z oblasti výzkumu a vývoje. Inovace zároveň přispívají k hledání cesty z ekonomické krize, k vyšší kvalitě a vzdělanosti pracovníků a v neposlední řadě ke zlepšení kvality života,“ říká obchodní rada Velvyslanectví USA v České republice Stuart Schaag.

„Jsme rádi, že se nám s americkou stranou podařilo navázat velmi úzkou spolupráci v oblasti podpory inovací. Často řešíme podobné problémy, například v oblasti technologického transferu a můžeme se navzájem hodně naučit i realizovat konkrétní společné projekty. Takovým příkladem může být třeba projekt CzechAccelerator, který se zaměřuje na podporu a prosazení začínajících českých technologických firem na zahraničním trhu. A americká zkušenost je pro nás inspirativní i pro projekt tzv. seed fondu na podporu začínajících inovačních podniků prostřednictvím návratných finančních produktů,“ vysvětluje ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko.

„V CzechAcceleratoru 2011-2014 ve Spojených státech amerických nyní získává zkušenosti sedm českých firem, tři z toho jsou v Sillicon Valey na západním pobřeží a další čtyři pak na východním pobřeží v Bostonu,“ doplňuje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek a dodává: „Vnímáme i zájem amerických společností o Českou republiku, s naší pomocí se uskutečnilo už několik významných investic. Namátkou se jednalo třeba o projekty firem Honeywell či IBM.“

Součástí workshopu, který se konal přímo na Ministerstvu průmyslu a obchodu, byl mimo jiné i networking a další individuální jednání, která mohou vést k budoucí spolupráci.


Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest

Štěpánka Filipová, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 538, stepanka.filipova@czechinvest.org


Kontakt na MPO ČR:

Veronika Forejtová, tisková mluvčí, tel.: +420 224 853 291, forejtova@mpo.cz

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz