V iQparku v Liberci začala celostátní soutěž pro základní a střední školy „Co víš o nanovláknech?“

06.03.2012
Vedoucí pozici České republiky v nanovláknech potvrdila světově unikátní 3D animace.
 

Oslovit žáky a studenty a seznámit je se světem nanovláken. To je cílem vědomostní soutěže „Co víš o nanovláknech?“, která dnes začala v iQparku v Liberci. Během zahájení se účastníci mohli seznámit také s vůbec první 3D animaci nanovláken na světě. Soutěž organizuje společnost Nafigate, provozovatel prvního globálního světového portálu o nanovláknech, a Chempoint, projekt, který má za cíl výměnu informací mezi odborníky působícímiv oblastech vývoje technologie výroby. Partnerem akce je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

„Nanotechnologie patří ke klíčovým sektorům, které CzechInvest podporuje. Snažíme se rovněž oslovit studenty a žáky škol a probudit u nich zájem o technické obory, ve kterých mohou najít v budoucnu uplatnění. Soutěž „Co víš o nanovláknech?“ je ideální kombinací těchto aktivit, proto ji podporujeme,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

 „Děti a žáci jsou budoucí uživatelé nanovlákenných výrobků a doufáme, že i budoucí tvůrci nových produktů. Je proto klíčové, aby pro ně nanosvět nebyl prázdným pojmem a aby věděli, že Češi dokázali právě v oblasti nanovláken předběhnout svět. Proto jsme spojili síly a společně s kolegy připravili první aktivity v oblasti popularizace nanovláken,“ upřesňuje Ladislav Mareš, zakladatel společnosti Elmarco a předseda představenstva Nafigate.

Díky 3D animaci nanovláken, která vznikla v kontextu se soutěží, může veřejnost vidět nanovlákna opravdu zblízka. A to i na internetu, v češtině na http://youtu.be/VSvVOqm0xe4, v angličtině pak na http://youtu.be/uqtp7dxuRyk. „Jsem velmi rád, že jsme pomohli společně s týmem Nafigate představit svět v rozměru 10 na minus 9. Náš tým vytváří řadu podobných animací a přibližuje tak vědu a chemii praxi,“ vysvětluje Radek Přikryl, vedoucí projektu Chempoint.

Žáci základních škol a studenti středních škol mohou soutěžit na internetovém portálu Nafigate od středy 29. února do úterý 21. března 2012. Vše najdou konkrétně na adrese: http://soutez.nafigate.cz. Upoutávat na soutěž „Co víš o nanovláknech?“ bude mimo jiné kampaň na Facebooku a ve školách, které pořadatelé osloví newslettery. Na vítěze čekají zajímavé ceny - v rámci internetové části nejlepší soutěžící získají tablet, mobil a MP3 přehrávač od firmy Apple. Kromě toho se v iQparku, z jeho vlastní databáze, bude každý druhý den losovat výherce MP3 přehrávače.

„Jsme rádi, že soutěž startuje právě v iQparku. Nanotechnologie propagujeme cíleně již od roku 2009, kdy byl návštěvníkům představen demonstrační stroj na výrobu nanovláken – Nanospinner. Zároveň jsme přišli s nabídkou programů na téma nanotechnologie pro školy,“ doplňuje ředitel iQparku Pavel Coufal.

Soutěžním kláním spolupráce iQparku s Nafigate a Chempoint nekončí. V nově připravovaném science centru iQlandia společnosti připravují unikátní expozici Nanosvět. Pro veřejnost by se měla otevřít na jaře roku 2014.


Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest

Štěpánka Filipová, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 538, stepanka.filipova@czechinvest.org


Kontakt na Nafigate:

PhDr. Lenka Mynářová, ředitelka marketingu, mobil: +420 603 412 555, lenka.mynarova@nafigate.com

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz