V Milovicích vznikne vědeckotechnický park s podporou OPPI

12.07.2012
Firmám poskytne kvalitní zázemí pro výzkum, vývoj a inovace.
 
ilustrační foto
 

Energoklastr, České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) a Centrum pro výzkum, vývoj a inovace spojily síly ve středočeských Milovicích. Za 533 milionů korun tu vybudují vědeckotechnický park (VTP), který má podpořit rozvoj malého a středního podnikání. Tři čtvrtiny nákladů má pokrýt dotace z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI). V rámci projektu vznikne až sto nových pracovních míst. Pilotně má Vědeckotechnický park Milovice začít fungovat ve druhé polovině roku 2014, ostrý provoz se spustí začátkem roku 2015.

„Výzkum, vývoj a inovace jsou klíčové pro udržení mezinárodní konkurenceschopnosti České republiky. Právě vědeckotechnické parky pro představují ideální prostředí, a to díky špičkově vybaveným laboratořím,“ říká ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba a doplňuje: „Zázemí ve VTP mohou najít nově vznikající i existující inovační firmy, které pak díky transferům technologií mohou uvést výsledky do praxe.“

logo OPPI

„Program Prosperita, z kterého získal VTP Milovice dotaci, pomáhá spolupráci podnikatelské sféry s výzkumem, tedy s vysokými školami nebo výzkumnými institucemi. Podporovanými aktivitami jsou především zakládání a rozvoj vědeckotechnických parků, podnikatelských inkubátorů i center pro transfer technologií a vytváření sítí business angels, které pomáhají ke vzniku a rozvoji inovativních firem,“ uvádí náměstek pro oblast fondů EU, výzkumu a vývoje ministerstva průmyslu a obchodu Martin Frélich.

logo EEI.CZ

„Vědeckotechnický park je důležitý i proto, že vzniká právě ve středočeských Milovicích. Ve městě v minulosti nechvalně proslulém jako zázemí sovětské moci, které je plné nevyužitých budov, tzv. brownfieldů. Věřím, že se i díky VTP a firmám, které ho využijí, podaří image obce pozitivně změnit a posílit tak českou ekonomiku,“ popisuje svůj náhled na věc Miroslav Křížek, generální ředitel agentury CzechInvest, která Operační program Podnikání a inovace administruje.

„Náš vědeckotechnický park nabídne komplexní služby zejména v oblasti výzkumu a vývoje. K dispozici budou mimo jiné laboratorní, administrativní a testovací plochy, které si bude možné pronajmout. Firmy budou moci využít také aerodynamický tunel s unikátní technologií,“ vysvětluje předseda správní rady VTP Milovice Oldřich Starý a dodává: „Předpokládáme, že park bude zajímavý zejména pro automobilový průmysl a udržitelnou energetiku s důrazem na úspory a efektivní využívání energií.“

Součástí projektu VTP Milovice je vznik a provoz vědeckotechnického parku, podnikatelského inkubátoru a centra pro transfer technologií. Chybět nebude ani vzdělávací sekce s odbornou garancí pražského ČVUT.VTP Milovice je členem Společnosti vědeckotechnických parků v České republice.


Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest

Štěpánka Filipová, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 538, stepanka.filipova@czechinvest.org


Kontakt na MPO ČR:

Veronika Forejtová, tisková mluvčí, tel.: +420 224 853 291, forejtova@mpo.cz


Kontakt na VTP MILOVICE:

Ondřej Štefan, ředitel, tel: +420 777 481 959, info@vtpmilovice.eu

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz