Praha hostí Česko-americkou konferenci o inovacích

06.03.2012
Akce je součástí Česko-amerických technologických dnů.
 

„The U.S. - Czech Innovation Conference: Exploring the Innovation Opportunity“ – tak zní název konference, kde má Česká republika jedinečnou šanci ukázat svůj inovační potenciál a prezentovat se jako země, kde se vyplatí investovat. Akce se koná od 5. do 6. března 2012 v Lichtenštejnském paláci v Praze pod záštitou premiéra Petra Nečase a vystoupí na ní zástupci institucí, univerzit a firem z České republiky a USA.

„Česká republika v oblasti vědy, výzkumu a inovací má co nabídnout, a proto můžeme nyní diskutovat, vyměňovat si zkušenosti a spolupracovat se světovou inovační špičkou, jakou jsou Spojené státy americké. Stále se ale máme co učit. Americko-česká konference o inovacích, která v pondělí začíná v Praze, je pro to ideální příležitostí,“ říká předseda Vlády České republiky Petr Nečas.

„Konference o inovacích je třešničkou na dortu ve snaze ukázat světu, jaké nápady vznikají v České republice. Zároveň se jedná o výjimečnou příležitost pro naše vysoké školy a firmy k navázání kontaktů a spolupráce s americkými protějšky,“ zdůraznil ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

„Očekáváme, že nám toto setkání pomůže zintenzivnit vědeckou spolupráci, která už mezi oběma zeměmi existuje a která povede ke vzniku nových technologií, aplikací ke komerčnímu využití
a nakonec i k novým pracovním místům v obou zemích,“ vysvětluje velvyslanec USA v Praze Norman Eisen.

„Pro českou diplomacii je podpora mezinárodní spolupráce ve vědě, výzkumu a inovacích jednou z priorit. Obrysy česko-americké konference o inovacích vznikaly za aktivního přispění MZV a jsme rádi, že se postupně přidala celá řada dalších resortů a institucí. Diplomacie tak splnila svou tradiční a nejefektivnější roli: být zprostředkovatelem mezinárodní spolupráce. Česko-americká spolupráce ve výzkumu a vývoji má za sebou pozoruhodné úspěchy a máme tedy na čem stavět,“ říká náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub.

„Akce se stala součástí dnes už tradičních Českých technologických dnů, které agentura CzechInvest pořádá společně s Ministerstvem zahraničních věcí a díky kterým se nám už řadu let daří zviditelňovat Českou republiku ve světě,“ upozorňuje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

„Konference je rovněž jedinečná tím, že se jí osobně zúčastní velký počet amerických zástupců, z nichž jsou mnozí přímo odpovědní za společný výzkum a zdroje, které jsou pro takovou spolupráci potřeba,“ uzavírá ředitel pro technologie, inovace a podnikání americké Národní akademie Charles W. Wessner.

Za americkou stranu na konferenci mimo jiné vystoupí E. William Colglazier, poradce ministryně zahraničí Hillary Clintonové pro vědu a technologie, nebo velvyslanec USA v Praze Norman Eisen. Českou republiku budou představovat například náměstek ministra zahraničních věcí Tomáš Dub či náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa. Českou akademickou sféru bude zastupovat například profesor Vladimír Mařík, vedoucí katedry kybernetiky Fakulty elektrotechnické ČVUT, a za firmy bude mluvit mimo jiné Vítězslav Moťka, viceprezident společnosti Meopta-optika, s.r.o. Více v programu konference najdete na: http://www.us-czic.org/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=68.

Organizátory konference jsou Úřad vlády ČR, Ministerstvo zahraničních věcí ČR, agentura CzechInvest, Velvyslanectví Spojených států amerických v Praze, U.S. Office of Naval Research
a U.S. National Academies. Na akci rovněž spolupracují České vysoké učení technické v Praze a Akademie věd ČR.


Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest

Štěpánka Filipová, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 538, stepanka.filipova@czechinvest.org

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz