Networking v Silicon Valley

16.05.2012
V Kalifornii se setkali čeští podnikatelé se zástupci předních světových inovativních firem.
 
Panelová diskuse

V kalifornském městě Palo Alto se v dubnu uskutečnila networkingová akce zaměřená na propagaci České republiky v USA a rozvoj české komunity působící v Silicon Valley. Cílem setkání, které se konalo pod záštitou agentury CzechInvest a BayCzech Professionals, bylo sdílení zkušeností a navazování nových kontaktů. Českým firmám v Silicon Valley akce pomohla snáze proniknout do unikátního prostředí, ve kterém sídlí společnosti, jako jsou Google, Facebook či Oracle.

„Úspěšní čeští a slovenští profesionálové působící v předních světových inovativních firmách či na významných univerzitách se během panelové diskuse podělili o své zkušenosti ze zdejšího dynamického prostředí s celkem devadesáti účastníky,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek. „Na akci se sešli místní start-up firmy, zaměstnanci technologických společností, studenti, konzultanti a další odborníci působící v oblasti Silicon Valley. Nechyběli ani účastníci programu CzechAccelerator 2011-2014,“ dodává.

Na setkání zazněly informace o systému náboru zaměstnanců do společnosti Google, přínosech prestižního studia MBA na Haas Business School v Berkeley, projektech vyhledávaných investory rizikového kapitálu nebo o změnách v imigrační politice USA týkajících se start-up společností. Akce se mimo jiných zúčastnili generální konzul v Los Angeles Michal Sedláček, honorární konzul v San Franciscu Richard Pivnička a podnikatel, vynálezce a investor Dr. Morton Grosser.

„Setkání mladých českých podnikavců a jejich seznámení s fungováním jedinečného společenství založeného na otevřeném sdílení informací, které ze Silicon Valley dělají proslulé místo pro podnikání, pomůže definovat nové technologické trendy pro budoucí generace. Doufám, že se jim bude dařit nejen v USA, ale že také přinesou tuto technologickou sociologii do České republiky,“ konstatuje Dr. Morton Grosser.

„Na této profesionálně zorganizované akci jsem získal příležitost osobně se setkat s jinými českými experty a zástupci České republiky v Silicon Valley. Seznámil jsem se zde s velmi zajímavými lidmi, se kterými budeme dále spolupracovat. Češi, kteří v oblasti působí již delší dobu, mi sami nabídli pomoc v rozjezdu a své vlastní kontakty.,“ doplňuje účastník programu CzechAccelerator Jan Šafka z Atollon Consulting CZ, s.r.o.

Profesionální komunita BayCzech Professionals byla založena agenturou CzechInvest před 18 měsíci za účelem vytvoření networkingové a informační platformy pro české a další profesionály působící na obou stranách Atlantiku. Momentálně má přes 200 aktivních členů převážně z oblasti hi-tech.


Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest

Štěpánka Filipová, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 538, stepanka.filipova@czechinvest.org


CzechInvest slaví 20 let!

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest podporuje příliv zahraničních investic do České republiky už 20 let. Od svého založení v roce 1992 do roku 2012 pomohla zprostředkovat 1798 investičních projektů v celkové hodnotě přes 715 miliard korun, díky nimž vzniklo téměř čtvrt miliónu nových pracovních míst. Přispívá ke zlepšování celkového podnikatelského prostředí v České republice a usiluje o zvyšování konkurenceschopnosti české ekonomiky v měnících se podmínkách. Od roku 2004 funguje jako implementační orgán pro strukturální fondy EU a své odborníky má v regionálních kancelářích všech krajských měst ČR. Generální ředitel CzechInvestu Miroslav Křížek je Manažerem roku 2011 v odvětví Služby pro podnikatele a veřejnost.

Další obrázky

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz