Jak využít rizikového kapitálu v nanotechnologickém byznysu

01.06.2012
CzechInvest uspořádal workshop nejen pro nanotechnologické start-upy.
 
foto č. 1


Praha, 1. červen 2012: Ve čtvrtek 31. května 2012 se v Technologickém centru Akademie věd ČR uskutečnil seminář zaměřený na aktuální trendy a využití rizikového kapitálu v oblasti nanotechnologií. Workshop, na kterém se sešli především zástupci firem, klastrů či zástupci bankovního sektoru a akademické obce, organizovaly agentura CzechInvest, Technologické centrum AV ČR a Svaz chemického průmyslu ČR. Partnerem akce bylo Sdružení pro zahraniční investice - AFI.

„České úspěchy na poli nanotechnologického výzkumu podněcují četné snahy využít těchto výsledků v komerční sféře," říká generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek. „Hlavním problémem začínajících podnikatelských projektů však bývá nedostatek finančních zdrojů. Na semináři se účastníci seznámili s možnostmi podpory začínajícího podnikání v tomto perspektivním oboru," dodává.

„Na vznik a rozvoj firem právě v takovém nadějném oboru, jakým jsou nanotechnologie, cílí například připravovaný fond rizikového kapitálu, tzv. seed fond," upozorňuje ředitel sekce fondů EU, výzkumu a vývoje Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko a dodává: „Spuštěn by měl být v druhé polovině roku 2012."

Dopolední program workshopu se věnoval aktuálním trendům, příkladům úspěšné komercializace a možnostem podpory a financování projektů vycházejících z výsledků výzkumu a vývoje. Účastníci se také podrobněji seznámili s řadou projektů agentury CzechInvest, jako jsou CzechEkoSystem nabízející poradenství začínajícím podnikatelům a CzechAccelerator 2011-2014, který vysílá inovační firmy získávat nové zkušenosti do zahraničních podnikatelských inkubátorů. Další zájemci o účast v CzechAcceteratoru 2011-2014 dostanou šanci už na přelomu června a července.

Během odpoledne se v rámci panelové diskuse o své zkušenosti s podnikáním v oblasti nanotechnologií podělili představitelé významných organizací a úspěšných firem jakými jsou například NAFIGATE, a.s., TESCAN, a.s., Contipro Group s.r.o., SYNPO, akciová společnost nebo Nanoprotex s.r.o.

Po historicky první národní účasti českých nanotechnologií na veletrhu Nano Tech 2012 v Japonsku agentura CzechInvest připravuje český stánek i na druhé nejvýznamnější nanotechnologické konferenci a výstavě světa Nano Korea 2012. České nanotechnologické firmy se zde budou moci prezentovat už v srpnu 2012. Další akcí, kde se budou moct české nanotechnologické firmy a instituce ukázat světu, jsou Česko-japonské technologické dny, které začínají už 4. června v Tokiu.


Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest

Štěpánka Filipová, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 538, stepanka.filipova@czechinvest.org

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz