Auditoři Evropské komise radili, jak předcházet chybám v projektech 7. RP

18.10.2012
Dne 10. října 2012 se na Mendelově univerzitě v Brně konal seminář na téma Jak se vyhnout finančním chybám v projektech 7. RP.
 
Na semináři vystoupili auditoři Evropské komise, kteří v rámci svých prezentací představili nejčastější finanční chyby, kterých se účastníci projektů dopouští ve finančních výkazech.
 

Akci zorganizovalo Technologické centrum AV ČR ve spolupráci s Mendelovou univerzitou a slovenskou organizací SOVVA. Zájem o téma financování projektů 7. RP dokládá vysoký počet účastníků z České republiky a Slovenska, kteří akci navštívili. Seminář byl interaktivní a nabídl účastníkům unikátní příležitost diskutovat problematiku finančního řízení projektů přímo s auditory.

Finanční semináře jsou Evropskou komisí pořádány také v řadě dalších států EU. Jejich cílem je snížit počet chyb, které audity EK pravidelně nachází. Za tímto účelem byl v březnu tohoto roku zveřejněn dokument „Jak se vyhnout finančním chybám v projektech 7. RP“, který je seznamem častých finančních chyb. Tento dokument spolu s prezentacemi auditorů Evropské komise jsou dostupné zde.

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz