AUTO SYMPO 2012 se bude věnovat alternativním pohonům

28.05.2012
Pro účastníky odborné konference jsou připraveny i zkušební jízdy.
 
Eco-friendly


Ve čtvrtek 7. června 2012 pořádá Česká automobilová společnost a Asociace NGV (NGVA) setkání odborníků automobilové výroby, dopravy a legislativy AUTO SYMPO 2012. V Roztokách u Prahy se u příležitosti otevření nového centra automobilového výzkumu budou věnovat otázkám využití a rozvoje alternativních pohonů u užitkových a osobních vozidel. Partnerem akce je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

„Český automobilový průmysl, který se pyšní dlouhou historií tradiční výroby, dosahuje významných výsledků také v oblasti výzkumu a vývoje. Alternativní pohony se stávají čím dál aktuálnějším tématem nejen mezi odborníky, stále více pozornosti vzbuzují i u potenciálních uživatelů,“ konstatuje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Letošní ročník konference AUTO SYMPO se bude věnovat legislativnímu rámci alternativních pohonů, výzkumu a vývoji v této oblasti a logistice provozu. Chybět nebudou ani praktické ukázky. „Účastníci si budou moci prohlédnout laboratoře a zkušebny nového centra automobilového výzkumu CVUM (Centrum vozidel udržitelné mobility) ČVUT v Praze a po skončení konference jsou pro ně připraveny zkušební jízdy ve vozidlech na alternativní pohon,“ upřesňuje předseda České automobilové společnosti Branko Remek.

Konference se uskuteční první červnový čtvrtek v hotelu Academic v Roztokách u Prahy. Podrobnější informace najdete na http://www.cas-sae.cz/, zájemci o účast se mohou registrovat na http://www.ngva.cz/cz/novinky/ngva-zve-na-autosympo-2012.


Pro další informace kontaktujte tiskové oddělení agentury CzechInvest

Štěpánka Filipová, tisková mluvčí, tel.: +420 296 342 538, stepanka.filipova@czechinvest.org


Kontakt na Českou automobilovou společnost:

Branko Remek, předseda, tel: +420 224 351 838, branko.remek@fs.cvut.cz

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz