2. národní seminář k projektu PACITA se uskutečnil v Parlamentu ČR

27.09.2012
Technologické centrum uspořádalo v pořadí již 2. národní seminář k projektu PACITA, který se konal 24. září v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a nad kterým převzal záštitu Zahraniční výbor Parlamentu PČR.
 

Cílem bylo především prezentovat národní studie o Technology Assessmentu (TA) a zahájit diskusi o možné institucionalizaci TA v České republice. Na semináři, který zahájil Mgr. David Šeich, místopředseda zahraničního výboru PS PČR,  mimo jiiné vystoupili zahraniční řečníci, kteří prezentovali zkušenosti ve svých zemích, kde má TA již své pevné místo v systému hodnocení vlivu technologií na společnost. 

Součástí národní studie, kterou zde prezentovali zástupci TC, byly výstupy 15 řízených rozhovorů, které poskytli v průběhu dubna a května 2012 významní aktéři řídící sféry, exekutivy, akademické obce, průmyslu, neziskového sektoru a médií v rámci projektu PACITA, jež se problematikou TA zabývá.

Program semináři, jeho zápis i prezentace vystupujících naleznete v souborech ke stažení na stránce projektu PACITA zde.

Anders Jacobi (DBT)Anders Jacobi (DBT)

Fotodokumentaci ze semináře naleznete ve fotogalerii TC zde.

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz