V Jarošově byla zahájena výroba unikátní teleskopické zasouvací tribuny

kovostal.jpg

Koncertní sál Pražské konzervatoře, Vlaamsee Opera v Gentu, zimní stadion Ondřeje Nepely v Bratislavě, olympijské stadiony v Berlíně a Mnichově, fotbalové stadiony 1. FC Kaiserslauternu, VfB Sttutgartu 1893, nebo 1. FC Synotu Staré Město, či Sigmy Olomouc mají jedno společné: Jejich sedadla a tribuny pochází z dílny české rodinné firmy Kovostal, s. r. o. z Jarošova u Uherského Hradiště.

Historie této ryze české firmy se začala psát v roce 1991. Již od počátku se věnuje výrobě sedadel a teleskopických tribun pro stadiony, sportovní haly, posluchárny, divadla a kina a další společenské a veřejné prostory vyžadující individuální přístup a řešení. V průběhu let firma získala pevné postavení na trhu a dodává své produkty do všech koutů Evropy. Neustálý technologický pokrok, tlak trhu a nutnost udržení konkurenceschopnosti však stále firmu pobízí a inovativnosti. V důsledku těchto tlaků se firma rozhodla inovovat stávající vyráběnou rovno-obdélníkovou teleskopickou tribunu na oválno-kruhovou teleskopickou tribunu.

Po celý rok 2009 probíhal výzkum a vývoj nové teleskopické tribuny pro kruhové a oválné sportovní haly. Funkční prototyp byl vyroben v prvním kvartále roku 2010. Výzkum a vývoj probíhal v intenzivní spolupráci s firmou J. P. Plast, s.r.o. a rovněž s Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně, konkrétně s Ústavem fyziky a materiálového inženýrství.

Jelikož firma potřebovala investovat do nezbytných nových strojních technologií, které jsou náročné na finanční prostředky, podala žádost o dotaci ze Strukturálních fondů EU do programu Inovace-Inovační projekt. Administraci a koordinaci aktivit při přenosu výsledků výzkumu a vývoje do praxe projektu zajišťovala GRANTIKA České spořitelny, a.s., jakožto člen konsorcia OKO pro výzkum nových technologií řízeného BIC Brno.

Nová oválno-kruhová teleskopická tribuna splňuje veškeré normy Evropské unie a je unikátním a inovativním produktem. Firma Kovostal, s.r.o. posílila své místo mezi výrobci těchto produktů na evropském trhu.

Úspěch jarošovské společnosti Kovostal, s. r. o. je příkladem vzájemné spolupráce jak MSP tak zapojení univerzitního výzkumu a vývoje do výrobní sféry.

Aktuality

Anketa

Hledaní partnera Jaké partnery vyhledáváte?
 
32%
 
28%
 
19%
 
19%
Poradenské služby Oka biotech
Copyright © 2008 - 2011 OKO pro výzkum nových technologií
Program je součástí sítě NINET realizované s podporou programu MŠMT EUPRO.
Členové konsorcia: BIC Brno spol. s r.o.; GRANTIKA České spořitelny, a.s.; Regionální poradenská agentura, s.r.o.
Kontakt: Příkop 4, Brno 602 00, tel.: + 420 545 176 130, fax: + 420 545 176 120, info@okobiotech.cz